Mészkő: Főként kalcitból és dolomitból álló üledékes kőzet, helyenként kagyló és vázdarabokkal, szerkezete szemcsés, összeálló. Tengerben vagy édesvizekben is előfordul, kémiai kicsapódással vagy mészvázú élőlények vázainak lerakódásával, cementációjával keletkezik. Leginkább világos árnyalatokban létezik, de előfordul néhány sötétebb is. Szilárdsága típusonként eltérő, nyersen matt felületű, polírozható, de évtizedenként vagy erős használat alatt újracsiszolást igényel. Burkolatként, párkánynak, pultnak, kül- és beltérre is felhasználható, kültérre tömített változatban és impregnálva ajánlott. Tömítetlen formában csak függőleges felületekre. Árkategóriája a greslapnál magasabb az egyedi, meg nem ismételhető jellege miatt. Konyhapultnak, illetve konyhai burkolatnak nem ajánljuk, mivel érzékeny a savas, citrusos, ecetes anyagokra, foltot ejthetnek felületén.
Márvány: Mint a mészkő kalcitból és dolomitból álló üledékes kőzet, ám megnövekedett hőmérséklet és nyomás hatására nagyobb kalcitkristályok alakultak ki benne, esetenként több mm-esek. Szerkezete kristályos-szemcsés. Felülete jellegéből fakadóan fényes, így nem igényel rendszeres polírozást mint a mészkő. A kristályok miatt bizonyos mértékig fényáteresztő tulajdonsággal bír. Felhasználása a mészkővel azonos, megjelenése viszont annál elegánsabb, így árkategóriája magasabb. Konyhapultnak, illetve konyhai burkolatnak nem ajánljuk, mivel érzékeny a savas, citrusos, ecetes anyagokra, foltot ejthetnek felületén.
Gránit: Nagyon kemény (a gyémánt után a legkeményebb), szemcsés, többnyire csillámos magmás kőzet. Fő összetevői a kvarc, alkáliföldpát és csillám. Legfőképpen konyhapultnak, párkánynak, sír- és díszítőköveknek, oszlopoknak, burkolóköveknek használják fel. Széles színpalettán elérhető: fehér, rózsaszín, zöld, szürke, tarka, fekete, stb. A gránit előnye hogy 1800 fokig hőálló, karcálló és foltálló, így tűzhelyek mellé is nyugodtan felhasználható, konyhapultnak kifejezetten időtálló, életreszóló megoldás.